Firma Sertifikası

ISO 9001:2015

hakkimizda
hakkimizda
Hakkımızda

Deniz Döküm 1971 Yılında Makine Yüksek Mühendisi Gültekin Güney ve 2 işçiyle Ankara'da bir atölyede döküm imaline başlamıştır

Deniz Döküm, 1977 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki kendi yerine taşınmıştır. O yıllarda kömürlü kupol ocağı ile yalnız pik döküm dökülebiliyordu.

Şu andaki aylık ortalama 450 ton döküm kapasitesi ile yurt içine ve yurt dışına müşterilerimizin istediği her özel alaşımda çelik (Paslanmaz, yüksek manganlı, düşük alaşımlı vs.), pik, sfero, alüminyum ve bakır alaşımları dökülmektedir. Max. dökebileceğimiz tek parça ağırlığı 5 tondur.

Büyük sayılardaki siparişler için 2005 yılında otomatik kalıplama hattımız devreye alınmıştır.Bu hat için Almanya ‘dan SİNTO marka yüksek basınçlı kalıplama makinası ithal edilmiştir. Saatte 35 derece kalıp yapabilmekte olup derece ölçüleri 600 x 450 x 200 mm`dir. Gene Almanya’dan Eirich Marka 10 t/saat kapasiteli otomatik nem kontrollu turbo mikser ithal edilmiş, böylece kalıp kumlarının kontrollu olarak karıştırılarak hazırlanması sağlanmıştır.

6500 metrekare alanda kurulu olan Deniz Döküm’de furan havada sertleşen kalıp metoduyla büyük parçaları kalıplamaktayız. Bunun için 5t/s kapasiteli otomatik reçine mikserimiz vardır. İlaveten 2005 yılı sonunda 10t/saat kapasiteli, İngiltere’den ithal edilen FTL marka 2 kollu reçineli kum mikseri de devreye alınarak kapasite artırılmıştır. Kabuk maça makinası ile maçalar da yapılmaktadır.

2005 yılında kalıplama hattımızın derecelerini kendi bünyemizde işlemek, hem de bazı dökümlerimizi ham yerine işlenmiş olarak müşterilerimize sunabilmek amacıyla talaşlı imalata da girme kararı alınmıştır. Şu anda Firmamız Lisanslı Solidworks and Solidcam programları kullanıcısı olup, her türlü kalıp, model ve parça talaşlı imalatları yapılmaktadır.

 

2019 da 27. Cadde' de 30 bin metre karelik yeni yerinde 1400x1200 mm furan kalıplama hattı ve diğer ekipmanları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Büyük strafor modeller tek parça 7,5 ton'a kadar full mold metoduyla da dökülebilmektedir.

Bunların yanında metal kesme makinası, delik delme makinası vb. talaşlı imalat için gerekli makinalarımız mevcuttur. ISO 9001 kalite belgemizle artan rekabet koşullarına ve müşterilerimizin taleplerine cevap verebilmek için Firmamız devamlı yatırım halindedir. 50 yılı aşkın süredir faaliyet göstermemizi sağlayan çok değerli bütün müşterilerimize teşekkür ederiz.

Pill